Jaguar i-Pace drithëron konkurentët në sektorin elektrik 0 137

Marka britanike e automobilave “Jaguar” ka surprizuar të gjithë duke publikuar vetëm një ditë para hapjes së “Los Angeles Auto Show” armën e saj të re për të debutuar në sektorin e veturave elektrike, suv-in “i-Pace”.Ndonëse versioni përfundimtar do të dalë në shtije në vitin 2018, ky model kompakt do të jetë një prej konkurentëve më të ashpër ndaj “Tesla Model X” duke shtuar një kabinë me më shumë hapësirë dhe karakteristika elektrike shumë konkurente. Me bateri prej 90 kWh dhe një autonomi prej 500 kilometrash sipas me një dizajn shumë tërheqës, sipas “New European Driving Cycle” (NEDC).

Vetë “Jaguar”-i deklaron se kjo veturë mund të karikohet deri në 80 për qind për vetëm 90 minuta dhe për dy orë arrin 100 për qind. Karakteristika që do të pushtojnë zemrat e atyre që jetojnë si në zonat urbane dhe në ato periferike.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *