Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

View Gallery
18 Photos
Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Irina Shayk ka lindur në Rusi në 6 janar të vitit 1986

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Emri i saj i plotë është Irina Valer’evna Šajchlislamova

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Është vajza e një minatori mysliman, dhe e një mësuesie muzike

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Ka një motër më të madhe të quajtur Tatjana

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Nisi të studiojë piano në moshën 7-vjeçare dhe vazhdoi deri vitin që i ati u nda nga jeta

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

1. Në moshën 14 vjeçare babai ndahet nga jeta për shkak të pneumonisë dhe për familjen fillon një periudhë varfërie, për të cilën modelja ka folur në disa intervista.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Pasi përfunduan shkollën e mesme të dyja motrat Shayk u transferuan në Čeljabinsk ku Irina nis të studiojë marketing në Kolegjin Ekonomik ndërsa motra e madh nis një shkollë për estetikë.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

2. Në vitin 2004 fiton një konkurs bukurie. Miss Čeljabinsk, është pikënisja e karrierës së saj.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

3. Të shumta janë fushatat publicitare në të cilat ka qenë si imazh, duke nisur nga Intimissimi , Martini&rossi, Guess etj.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

4. Midis viteve 2013 dhe 2014 ajo është imazhi i Agent Provocateur për të cilën ajo shfaqet në një spot publicitar të drejtuar nga Penelope Cruz.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

5. Në vitin 2014 ajo debuton në kinema me Hercules. Një vit më vonë është protagonistja e videoklipit Yo Tambien të Romeo Santes me Marc Anthony.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

6. Në vitin 2013 revista ruse Maxim e zgjodhi si gruan më seksi të planetit në vitin 2013.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Në vitin 2016 ka sfiluar edhe në pasarelat e Viktoria Secret për koleksionin Swimwear

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

Nga viti 2010 deri në vitin 2015 ishte e fejuar me futbollistin Ronaldo.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

9. Në vazhdim ajo deklaroi se në krah të tij ishte ndier shpesh e papërshtatshme dhe e shëmtuar.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

10. Modelja sot është e fejuar dhe e lumtur përkrah aktorit Bradley Cooper.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

11. Profili i saj i Instagramit ka më shumë se 6,8 milionë follower.

Irina Shyak, fëmijëria e vështirë e heroinës së pasarelave dhe 18 kuriozitete rreth saj

12. Kohët e fundit modelja ka postuar në profilin e saj në Instagram këtë selfie që vë në dukje veçanërisht fundshpinën e saj. Ka marrë në këtë foto mijëra pëlqime.

Supermodelja ruse, 30-vjeç, është një nga protagonistet e Instagramit, ku publikon shpesh imazhe që tregojnë detaje nga përditshmëria e saj: nga setet fotografikë si dhe anterprima të kopertinave pjesë e të cilave ajo do të jetë. Çdo shkrepje që ka në fokus modelen merr mijëra komente dhe pëlqime.

Rreth jetës së saj sentimentale, modelja joshëse (gjithashtu dhe aktore) preferon të mos flas, të paktën jo në rrjetet sociale. Në intervistat e ndryshme, përkundrazi ajo rrëfen fëmijërinë e vështirë: pas ndarjes nga jeta të babait, minator, e gjithë familja ka kaluar vite në varfëri dhe ishte pikërisht falë bukurisë dhe guximit të saj që modelja arriti të fitonte famë si dhe të ishte në kopertinat më të mira të modës.

Ky ndryshim rrënjësor i mënyrës së jetesës nuk e ka ndryshuar përkundrazi e ka bërë që të qëndrojë me këmbë në tokë. Ja se si e tregon për VanityFair periudhën pas humbjes së babait, kur Irina ishte vetëm 14-vjeç: “Menjëherë fillova të ndihmoj familjen time, e ndjeva menjëherë se duhet të bëja diçka, im atë nuk ishte më dhe unë duhet të merrja frenat në dorë. Çdo gjë që kam arritur në jetë është ndoshta nga ato që kam përjetuar në ato moment, dhe kur më thonë se historia e familjes sime është e trishtuar sepse isha e varfër dhe nuk haja përditë përgjigjem gjithmonë se nëse do të kisha pasur gjithçka, ashtu siç u ndodh të tjerëve nuk do të kisha arritur asnjëherë këtu”.

Sot Irina është një grua e lumtur dhe e dashuruar shkruan “Corriere della sera” në këtë artikull dedikuar kësaj ikone bukurie të ditëve të sotme. Zbuloni duke shfletuar galerinë e mësipërme kuriozitete rreth supermodeles duke shijuar fotot e “mbretëreshës” së pasarelave!

                                                                                     /Bordo/ Anila Dedaj

 No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.