Për të qeshur, e për të qarë: Postimi prekës i Landit për Dr.Florin! 0 52

Mijëra fansa u dëshpëruan nga largimi i parakohshëm i kantautorit Dr.Flori dy vite më parë. Por miqtë dhe familja nuk e harrojnë kurrë dhe kjo mund të shihet lehtësisht në postimet e tyre në rrjetet sociale. Sot ka qenë Landi, kolegu dhe miku i ngushtë i Dr.Florit, që e ka përkujtuar me një status në Instagram. Postimi i Landit është me nota humori por edhe dhimbjeje njëkohësisht. “Nesër do bëhen dy vjet nga ikja jote dhe unë sërish do mendoj: “Shpeshherë, kur me vjen ndër mend Dr. Flori, më vjen në mend nje dialog nga Filmi “Përrallë nga e kaluara”: – Do jetojë baba Sotiri.– Maskarai!– Maliqi.– Edepsëzi!– Kotja.– Shtriga!– Tana– …– Gjinua– …– Do dali Dielli. Do këndojnë zogjtë.– Ja këndoi. Pse të vdes pa faj?! Ku ta gjej te drejtën?! … “ RIP DR FLORI”, shkruan Landi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *