Fustani i nusërisë më i shtrenjtë në histori? 37.000$ 0 159

Një skenë 9-minutëshe dhe 7 muaj pune, për këtë shifër marramendëse

Fustanin më të shtrenjtë të historisë mund ta shikojmë në fimin “The Crown”: 10 seri që tregojnë historinë dhe sekretet e Mbretëreshës Elizabetë II-të.

9 minuta në të cilën shfaqet Claire nuse (në rolin e mbretëreshës Elizabetë) dhe që mban veshur një punë prej 37 mijë dollarësh. Kjo do të ishte replika perfekte për fustanin e bardhë që mbretëresha Elizabeta e dytë veshi gjatë martesës së saj me princin Filipp në vitin 1947 në Weatminster Abbey.

Meritë e stilistes Norman Hartnell, që punoi për 6 muaj për realizimin e tij. Ideja e fustanit ishte që sapo ta shikoje të të sillte ndërmend “Pranverën” e Botticelli-t.

Ndërsa sot merita i shkon kostumografes Michele Clapton.

Claire Foy, aktorja që luan në rolin e mbretëreshës, ka pasur nderin ta vesh, duke imituar denjësisht mbretëreshen Elizabeta II.

                                                                                                          /BORDO/ Anila Dedaj

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *