Gjeorgjia fiton Eurovizionin e fëmijëve, Shqipëria e 13-ta 0 75

Mbrëmë është mbajtur finalja e Festivalit Evropian të Fëmijëve, Junior Eurovision Song Contest 2016 në kryeqytetin e Maltës, Valeta. Fituese e edicionit të 14-të u shpall këngëtarja nga Gjeorgjia, Mariam Mamadashvili, me këngën “Mzeo”.

Mariam Mamadashvili
Mariam Mamadashvili

Mariam është dhjetë vjeç dhe ka nisur të këndojë që në moshën katër vjeçare. Mesazhi i këngës së saj është që të duam njëri-tjetrin, natyrën, kafshët, botën. Eurovizioni ka qenë një ëndërr e saj, të cilën e konsideron si një ylber lumturie.

Klesta Qehaja
Klesta Qehaja

Ndërsa Shqipëria u prezantua për herë të tretë në këtë ngjarje të muzikës me këngën “Besoj” kënduar nga Klesta Qehaja, muzikuar nga Adrian Hila dhe tekst të Pandi Laços.

Klesta Qehaja
Klesta Qehaja

Kënga përfaqësuese shqiptare u rendit e 13-ta me 38 pikë. Ndonëse kjo renditje, media ndërkombëtare dhe fansat kanë komentuar pozitivisht vokalin dhe interpretimin e dhjetë vjeçares nga Prishtina.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *