Kështjella e Trump ( ku një rubinet vlen 25 mijë dollar) 0 323

Mar a Lago është një kështjellë e vërtetë e transformuar në klub që presidenti i sapo zgjedhur i Amerikës zotëron në Palm Beach, në Florida,  dhe ku do të kalojë Ditën e Falënderimeve. Ka “vetëm” 126 dhoma…Shtëpia është një kështjellë e vërtetë (Heidi Klum e zgjodhi si vendin ku bërë ceremoninë e dasmës së saj, në vitin 2005) dhe ka 126 dhoma, panoramë nga Oqeani, pishinë, fusha golfi dhe tenisi, si dhe një spa. Presidentit e ri të sapozgjedhur i ka kushtuar 5 milionë dollarë plus 3 shpenzimeve të tjera për ristrukturime. Stili i arredimit reflekton shijen pompoze dhe të mrekullueshme të Donald Trump, që admiron punimet me ar. Të tilla janë edhe rubinetet në kështjellën e tij, të cilat kushtojnë 25 mijë dollarë secila.

Rezidenca është transformuar në një klub privat për arsye fiskale. Ortakët janë 450 dhe paguajnë 100 mijë dollarë në vit si kuotë për regjistrimin, kësaj shume i shtohen edhe 2 mijë dollarë për të mbuluar shpenzimet e drekave dhe darkave. Klubi është i vetmi në botë që ka marrë çmimin prestigjioz “6-Star Diamond Award ” nga Academia Amerikane e Hospitality Sciences.

                                                                                                              /BORDO/ A.D

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *