10 femrat më të bukura në botë sipas shkencës

Shkenca ka folur shpesh për bukurinë; tiparet që meshkujt e kanë të vështirë t’i rezistojnë, portretet e paharrueshme apo edhe se kush janë femrat më të bukura në botë.

Shkenca, bazuar mbi filozofinë antike greke të bukurisë, ka përcaktuar se cila është fytyra ideale sipas parametrave dhe simetrisë së përcaktuar. Ndërsa standardet e bukurisë varjojnë sipas kulturave, shkenca ka dhënë verdiktin.
Aktorja Amber Heard renditet e para për simetrinë e portretit të saj me 91.85 për qind, ndërsa Helen Mirren renditet e gjashta dhe Marilyn Monroe e nënta.

1. Amber Heard 91.85%

Amber Heard
Amber Heard

2. Kim Kardashian 91.39%

Kim Kardashian
Kim Kardashian

3. Kate Moss 91.06%

Kate Moss
Kate Moss

4. Emily Ratajkowski 90.8%

Emily Ratajkowski
Emily Ratajkowski

5. Kendall Jenner 90.18%

Kendall Jenner
Kendall Jenner

6. Helen Mirren 89.93%

Helen Mirren
Helen Mirren

7. Scarlett Johansson 89.82%

Scarlett Johansson
Scarlett Johansson

8. Selena Gomez 89.57%

Selena Gomez
Selena Gomez

9. Marilyn Monroe 89.41%

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe

10. Jennifer Lawrence 89.24%

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *