Vajza nga India fiton “The Miss Globe 2016”, Shqipëria e treta 0 117

Miss India, Dimple Patel, është shpallur “The Miss Globe 2016”, mbajtur mbrëmë në Tiranë. Ajo triumfoi mes 40 bukurosheve nga e gjithë bota, të cilat garuan në edicionin e 43-të të këtij konkursi.

Miss India dhe Miss Globe 2016, Dimple Patel
Miss India dhe Miss Globe 2016, Dimple Patel

Dimple është studente në “R. D. National College” në Mumbai dhe është modele profesioniste në industrinë e modës në Indi.

Miss India dhe Miss Globe 2016, Dimple Patel
Miss India dhe Miss Globe 2016, Dimple Patel

Vendi i dytë ose shoqëruesja e parë e miss-it u shpall bukuroshja kolumbiane, Yenny Carrillo.

Shoqëruesja e parë, Miss Kolumbia, Yenny Carrillo
Shoqëruesja e parë, Miss Kolumbia, Yenny Carrillo

Ndërsa shoqëruesja e dytë ose vendi i tretë shkoi për bukuroshen shqiptare, Kristiana Skurra.

Shoqëruesja e dytë, bukuroshja nga Shqipëria, Kristiana Skurra
Shoqëruesja e dytë, bukuroshja nga Shqipëria, Kristiana Skurra

Fituesja e edicionit të vitit të kaluar është Ann Loraine Colis nga Filipinet.

Miss Globe 2015, Ann Loraine Colis nga Filipinet
Miss Globe 2015, Ann Loraine Colis nga Filipinet
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *