Fotot: Si u festua Dita e Pavarësisë, në Tiranë e Prishtinë! 0 57

Ditën e sotme në dy kryeqytetet shqiptare, atë të Shqipërisë dhe atë të Kosovës, është festuar masivisht Dita e Pavarësisë. Në Tiranë ka qenë kryebashkiaku Veliaj që ka ngritur flamurin kuqezi pranë përmendores së Skënderbeut ndërkohë që në Prishtinë mund të shihje në çdo cep flamuj kuqezi, qeleshe e banderola. Nuk kanë munguar urimet në këtë ditë nga politikanë, yje të sportit, artit e muzikës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *