India nis ndërtimin e tempullit më të lartë dhe spektakolar në botë! 0 52

Mund të quhet si “shkallët për parajsë” për shkak të lartësisë së madhe që do të ketë, por do të jetë edhe një ambient i mirë shplodhje dhe relaksi. Bëhet fjalë për tempullin e ri hindu që ka nosur të ndërtohet në Indi, në Uttar Pradesh. Ai do të ketë një lartësi prej 215 metrash duke u bërë kështu tempulli më i lartë i ndërtuar ndonjëherë. Kompleksi parashikon edhe shumë hotele dhe restorante, si dhe ambiente argëtimi. Do t’i dedikohet “Zotit hindu Krishna” dhe pritet të përfundojë në pranverën e 2019.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *