Ndërron jetë aktorja Elida Cangonji

Ka ndërruar jetë ditën e sotme në Paris, aktorja dhe mjekja psikologe Elida Cangonji. 64 vjeçarja humbi betejën me leuçeminë akute.

Elida Cangonji
Elida Cangonji

Aktorja Cangonji është bërë e njohur përmes rolit të Zanës në filmin “Rrugë të bardha”, Elenit të “Në kufi të dy legjendave”, mësuesja te “Shtigje lufte” dhe shumë role të tjera.

Ska komente

Keni një mendim

Adresa juaj e email nuk do të publikohet.