Laura Pausini: “Paolo Carta më bën të ndihem e bukur”

Laura Pausini tregon për dashurinë e fortë që ka për Paolo Carta-n. Falë tij ajo ndjehet e bukur dhe e qetë bashkë me vajzën e saj, Paola, tre vjeç e gjysmë. E intervistuar nga “Io Donna” për diskun e saj të ri “Laura Xmas”, Pausini ka rrëfyer për marrëdhënien me partnerin e saj Paolo Carta. Por më herët ajo foli për një traumë emocionale që ka shënjuar jetën e saj. “Pesëmbëdhjetë vjet më parë, ka qenë një situatë shumë e rëndë në ndjenja dhe në punë. Një dhimbje e fortë më turbulloi të tërën.” – tregon 42 vjeçarja. “Aspak e krahasueshme me dhimbjen që i la ndarja nga Marco, i dashuri i saj i parë, pikërisht ai i këngës. Nuk mundesha të ndihmoja familjen apo të përqafoja fansat. Për një kohë të gjatë u konsultova me një psikolog për t’u ngritur në këmbë, për të gjetur veten time, atë që jam sot. Ndihesha e brishtë, ndërsa sot jam luftëtare.”

Laura Pausini, Paolo Carta dhe e bija Paola
Laura Pausini, Paolo Carta dhe e bija Paola

“Nuk e kisha menduar që do të dashuroja një burrë i cili ishte i martuar. Ishte larg qëllimeve të mia.” – rrëfen Laura Pausini për Paolo Carta-n. “Jam përpjekur shumë ta pranoj këtë dashuri. Që në fakt ishte e fortë. Jemi akoma këtu, bashkë. Edhe me tre fëmijët e tij, që atëherë ishin janë 12, 11 dhe 3 vjeç. Kurrë nuk e kam menduar të zëvendësoj nënën e tyre, por nuk doja që kjo histori, sikur edhe pak, t’ju shkaktonte dhimbje.”

Laura Pasini dhe Paolo Carta
Laura Pasini dhe Paolo Carta
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *