Redon Makashi rrëfehet për ndarjen 0 107

Intervistat e tij janë të rralla, edhe pse ai është pa dyshim një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare. Bëhet fjalë për një nga “tre musketjerët”, Redon Makashin, i cili i ftuar në emisionin “Thurje” të Jonida Vokshit ka ardhur me një rrëfim ndryshe ku shpjegon arsyet e largimit nga grupi ARB gjatë fillimit të viteve ’90. Në studio i pranishëm ka qenë edhe Bledar Sejko, me të cilin me sa duket këngëtari nuk ka pasur probleme, por anëtarët e tjerë të grupit kanë pasur sipas rrëfimit të Redonit, një sjellje jo korrekte ndaj tij. Ka ndodhur që i ka dëgjuar rastësisht teksa flisnin keq për të kur ai nuk ishte i pranishëm, dhe kjo e ka shtyrë që të ndahet nga grupi.

“Emri im lakohej shpeshherë. Akoma s’e kam kuptuar pse. Bledi ishte në rregull, por ata të tjerët ishin më tërci-mërci”,- është shprehur ai, duke shtuar se akoma s’e ka të qartë arsyen pse flisnin keq për të.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *