Vetura “më e shëmtuar në botë” shitet për 210 mijë euro! 0 65

Ai është cilësuar si Porsche më i shëmtuar në histori. Megjithatë është shitur për 210 mijë euro. Porsche i ndërtuar për ushtrinë gjermane në vitin 1953 u shit dje në një ankand në Angli. Vetëm 71 mjete të tilla u prodhuan dhe është një ndër dështimet më të mëdha të kompanisë së njohur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *