Si ka ndryshuar stili i Taylor Swift ndër vite

Ndryshimi i stilit të Taylor Swift nga viti 2006 e deri më sot

Taylor Swift ka shkelur për herë të parë një tapet të kuq në vitin 2006 kur ishte 16-vjeç. Kanë kaluar 10 vite dhe evolucioni i stilit të saj është në vëmendjen e të gjithëve

Taylor Swift ka shkelur për herë të parë në një tapet të kuq kur ishte 16-vjeç dhe në fund të këtij muaji bëhen plot 10 vjet që ne e shikojmë nën dritat e reflektorëve. Në vite ka ndryshuar stili i look-ut të saj, nga fustanet me lule në stil bohemian e deri tek pantallonat e ngushta superseksi. Por jo vetëm, edhe ndryshimi i modelit të flokëve është mëse i dukshëm, nga kaçurrelat romantike në flokë të drejta apo trend ii fundit  i prerjes së flokut në stilin “long bob”.

“Cosmopolitan” ka bërë një përmbledhje të outfit-eve të saj për të zbuluar se si ka ndryshuar ajo gjatë këtyre viteve, shfletoni galerinë e mësipërme dhe shijoni veshjet pwrrallore dhe lookun e pagabueshëm të Swift.

                                                                                    /BORDO/ Anila Dedaj

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *