Mëngjes Krishtlindjesh me EcoMarket: Çaji i Krishtlindjes 0

Bëjeni mëngjesin e e festave të ëmbël, por edhe festiv, nga dekori i pjatave e deri tek pijet që ju shoqërojnë gjatë ditës, duke zgjedhur produktet më të mira në zinxhirin e EcoMarket.

Përbërësit: 2 shkopinj kanellë, karafil, 2 gota sheqer, 1 litër ujë, esencë çaji, 3 limona, 1 filxhan lëng ananasi, 1 filxhan lëng portokalli.

Përgatitja: Në një litër ujë zjeni për 5 minuta shkopinjtë e kanellës, karafilin dhe sheqerin. Lëreni të tretet sheqeri dhe më pas shtoni esencën e çajit. Trazojeni dhe më pas hidhni në tenxhere lëngun e portokallit dhe ananasit. Lëreni derisa të krijohet një masë e njëtrajtshme.

Shërbejeni të ftohtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *