Vdes legjenda e rrokut 0

Një lajm i hidhur vjen për simpatizantët e muzikës rrok. Rick Parfitt mbylli përgjithmonë sytë këtë të shtunë, në një spital në Marbella të Spanjës. Kitaristi i Status Quo vuante nga një infeksion i rëndë në krah, i cili i mori jetën në moshën 68-vjeçare. May, një anëtar tjetër i grupit të Status Quo u shpreh i hidhëruar për humbjen e madhe të grupit. “Nuk mund ta besoj që Rick u largua përgjithmonë. Jam i tronditur, nuk gjej fjalë”, shkroi ai në twitter. Performanca më e rëndësishme dhe më e njohur e Parfitt ishte në vitin 1985 ku ai performoi live për 16 orë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *