Çmimet “Oscar”, parashikimet për fituesit 0 147

Edhe pak ditë na ndajnë nga 2016-a, e njëherësh nga sezoni i ri i çmimeve “Oscar”, ku shoqëritë filmike dhe kineastët do të jenë duke reflektuar për të vlerësuar këtë vit kinematografik. Ka nisur tashmë numërimi mbrapsht për dhënien e trofeve të artë. Deri në ceremoninë “OSCAR” në shkurt 2017, revista “ELLE”, parashikon se cili do t’i fitojë ato çmime aq të lakmuara. Sipas nominimeve, fituesit janë:

Fotografia më e mirë (Best Pictures): “La La Land”

Aktorja më e mirë: Natalie Portman (Jackie)

Aktori më i mirë: Casey Affleck (Manchester by the Sea)

Aktorja më e mirë mbështetëse: Naomie Harris (Moonlight)

Aktori më i mirë mbështetës: Dev Patel (Lion)

Regjisori më i mirë: Damien Chazelle (La La Land)

Dokumentari më i mirë: O.J.: Made in America

Filmi i animuar më i mirë: Zootopia

Skenari më i mirë: Eric Heisserer (Arrival)

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *