Për çfarë ëndërrojnë qentë! 0 201

Kush ka një qen në shtëpi, shpeshherë do të ketë pyetur veten: “Për çfarë po ëndërron qeni im, kur fle gjumë”. A ëndërrojnë qentë për një ushqim të shijshëm, apo për lodrën e tyre të preferuar?! Shkencëtarët e Harvard kanë gjetur përgjigjen e kësaj pyetje dhe pregatituni të lotoni…Sipas një studimi, qentë ëndërrojnë më së shumti për njerëzit që duan më shumë në botë, dhe ata janë pronarët e tyre. Pra kush ka një qen, duhet ta dijë që ai ëndërron për fytyrën tuaj, erën tuaj dhe mënyrën se si t’ju bëjë juve të lumtur. Oh, sa gjë e ëmbël! 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *