Shtyhet data e hapjes së shkollave, kopshteve e çerdheve. Shkaktari virusi i gripit.

Virusi i gripit në vend është ende në norma alarmante. Për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë ka marrë një vendim, sipas të cilit çerdhet, kopshtet e shkollat nuk do të happen deri më 7 janar. Numri i të sëmurëve që paraqiten nëpër urgjencat spitalore, janë në rritje, duke bërë kështu që vendimin i Ministrisë te merret për të shmangur marrjen e virusit nëpër ambiente të populluara. Duke patur parasysh që ditët në vijim vendi ynë do të përballet me një ulje drastike të temperaturave, këshillohet që kryesisht fëmijët dhe të moshuarit të qëndrojnë në ambiente të ngrohta dhe të evitojnë vendet e populluara.

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *