Umami i Renato Mekollit hap dyert dhe është gati për t’u shijuar

Umami, një  shije as e ëmbël e as e kripur, ka qenë  ky emri që  shefi i kuzhinës, Renato Mekolli ka vendosur të  quajë  restorantin e tij të  hapur në  Tiranë . Mbrëmë  Mekolli organizoi një  mbrëmje për hapjen e vendit më  të  ri në  Tiranë , ku qytetarët do të  kenë  mundësi të  shijojnë  specialitetet e shefit shqiptar, të  vlerësuar edhe nga prestigjozja New  York Times. Pas një  suksesi në  shtetin Helen, në  një  prej restoranteve më  të  njohur të  Athinës, Renato vendosi më  në  fund që  pasionin e tij për kuzhinën ta sjelli edhe në  vendlindje. Mes shumë  të  ftuarve të  njohur të  showbizit shqiptar, Mekolli mbrëmë dukej tejet i emocionuar per realizimin e ëndrrës së  tij të  kahershme. Ne ju sjellim disa foto ekskluzive nga BORDO.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *