Lista e flokëve të ikonave të filmave 0 124Për nder të sezonit të çmimeve, hedhim një vështrim mbrapa në modelet më të dashura të flokëve nga ky vit deri në Epokën e Artë të kinemasës në Hollywood.

Për më shumë, shihni galerinë e fotove.

1. Në ërrësirë

Mbretëreshën e rrokullisjes së flokëve, me flokët e butë dhe me shkëlqim… Kurrë nuk do ta harroni Alica Silverstone si dukej në filmin klasik të viteve ’90.

2. Mëngjes në Tiffany
Çanta baby, thekson bionden e hapur dhe krehjen e përdredhur që Holly Golightly vesh në mëngjes tek Tiffany; shpesh imitohet, por asnjëherë nuk dublikohet.
3. Fabrikuesja
Sienna Miller është një ikonë e flokëve në të drejtën e saj, por në veçanti dallohet me prerjen e ashpër ku ajo portretizon Edie Sedgwick te “Fabrikuesja”.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *