Inspiruese! Vajza u quajt e shëndoshë, ish-i i saj i dha frymëzim për të humbur 65 kg

Hayley Westoby shkoi 119 kg në vitin e saj të parë të studimit. Gjatë një argumentimi të pakuptimtë me të dashurin e saj, ai i tha asaj për të humbur peshë. “Ky ishte një gabim i gjuhës”, tha Westoby, por që e nxiti atë për të vepruar

Ajo filloi duke i vendosur vetes një qëllim për të humbur 5 kg. Ndaloi alkolin dhe ushqimet e shpejta, dhe vazhdoi të humbasë peshë.

Tani ka një partner të ri, shtat-hedhur, 54 kg dhe me njē masë të shëndetshme 10.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *