Shokuese! Çfarë ndodhet vërtet në kavanozin me “Nutella”?

Një imazh i ri pretendon të tregojë saktësisht se çfarë ka brenda kavanozi juaj “Nutella” dhe kjo mund t’ju shokojë. Në vend të zakonshmes, shpërndarjes çokollatë-lajthie, kjo foto tregon kavanozin e famshem mbushur me shtresa të pesë përbërësve kryesorë te markës në formën e tyre të papërpunuar: vaj palme, kakao, lajthi, qumësht i skremuar pluhur dhe sheqer.

Çdo shtresë është thënë për të paraqitur me saktësi përqindjen e çdo përbërësi në një kavanoz me “Nutella”  dhe çuditerisht, gjysma e kavanozit është e mbushur me sheqer të bardhë.

Nutella, e cila është bërë nga Ferrero, nuk do të konfirmojë apo mohojë nëse imazhi i ri viral gjithëpërfshirës në web paraqet me saktësi përmasat e përbërësve në çdo kavanoz te shpërndarjes siç u tha në recetën e saj “është një sekret i shumë-ruajtur” .

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *