Urimi i Barbanës për ditëlindjen e parë të nipit 0

Statusi i saj prekës, dhe njëherësh urim për nipin që ka ditëlindjen e parë është mjaft emocionues. Këngëtarja arbana Dini, nëpërmjet një statusi në formën e poezisë, ka uruar Doarin, nipin e saj të shtrenjtë dhe njëherësh me dhimbje i flet për dajën e tij, që u nda nga jeta disa kohë më parë.


Statusi i plotë:

1 vit më parë 20 Janar 2016!

Fluturuam drejt shtëpisë së lindjes

Me zemrën plot lumturi

Krahëmbushur me lule ngjyra-ngjyra

Për të t’falur ty dashuri!

Sot, 20 Janar 2017!

Ti çapitesh duke u lëkundur

Dhe hap sytë e kërkon zemër

Daja yt nuk ka humbur

U ngjit në qiell për tu bërë engjëll!

-Për nipin tonë të shtrenjtë Doar, në vitin e tij të parë të lindjes! Edhe 100 vite të lumtura plot shëndet e lumturi!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *