Suksesi i regjisorit të “La la land”

Pas një filmi të suksesshëm gjithmonë qëndron një regjisor i suksesshëm. Tashmë është e faktuar që musical-i “La La Land” ka bërë namin me çmime dhe në vazhdim të këtij suksesi mbrëmjen e djeshme, regjisori i filmit, Damien Chazelle mori çmimin më të rëndësishëm të “Directors Guid of America Award”.

Kjo ishte ndalesa e fundit para mbrëmjes së çmimeve “Oscar”. Mbrëmja e djeshme nuk ishte edhe aq e qetë në fakt pasi regjisorë e prezantues u morën edhe me vendimin e fundit të presidentit Trump për ndalimin e refugjatëve drejt SHBA-ve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *