Dua Lipa pjesëmarrëse në një festival në Japoni

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa do të performojë në festivalin “Summer Sonic” në Japoni, ku do të marrin pjesë edhe shumë këngëtarë të tjerë të njohur. Festivali do të zgjasë dy ditë dhe do të mbahet me 19-20 gusht.

Ky festival mbahet në të njëjtën kohë në dy vende. Këngëtarët të cilët performojnë ditën e parë në Osaka, vazhdojnë ditën e dytë në Chiba dhe anasjelltas. Këngëtarët do të jenë nga Japonia, por edhe të huaj.

Këtë vit, pjesëmarrëse është edhe Dua Lipën, e bashkë me të do të performojnë: Calvin Harris, 5 Second Of Summer, Liam Gallagher, Phonix, Royal Blood, Declan Mickenna, G-Eazy, Good Charlotte, Zarasson e të tjerë.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *