Markat e makinave më të pëlqyera në Facebook

Facebook tashmë është shndërruar në një botë të mirëfilltë virtuale dhe markat e makinave duket se po e përdorin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në krye të listës gjejmë Volkswagen që ka kaluar 29 milionë fansa, duke u konfirmuar si maraka më e pëlqyer, e ndjeku nga Mrecedes-Benz me 20,597 milionë fansa dhe BMW-ja që tashmë ka afërsisht 20 milionë.

Por mes 20 shtëpive më të pëlqyera në Facebook gjëjmë githashtu pesë marka superveturash. Ferrari është më i ndjekur mi 16,4 milionë fansa, por edhe Lamborghini dhe Porsche nuk qëndrojnë mbrapa ku zecili ka 12,3 dhe 10,9 milionë fansa, më pas vjen Aston Martin me 6,760 milionë like dhe Bugatti që ka 4,4 milionë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *