Pikat, të preferuarat e VIP-ave në dekada! 0

Pikat apo ‘polka dots’ duket se nuk kanë për të dalë asnjëherë nga moda. Fillesën e kanë në vitet ’60, por kulmin e arriti kur e veshi Julia Roberts, tek “Pretty Women” me fustanin e saj bezhë me pika të bardhë, në vitin 1990. Duket se ka kaluar një shekull. Por dashuria për pikat është si historia e verës. I ktheu në kult D&G, ku yjet e botës ngjanin të adhurueshëm me fustanët e zinj (dhe jo vetëm) me pika! I pamë dhe dje në sfilatën e Francesco Scognamiglio. Dhe ngjanin të mrekullueshme. Me këtë rast në galerinë tonë do të sjellim disa nga personazhet që i kanë veshur më bukur!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *