Fituesi i Car of the Year 2017 është… Peugeot 3008! 0

Peugeot 3008 fitoi çmimin Vetura e Vitit 2017. Ky vlerësim shumë presigjoz u shpall si zakonisht, në hapje të Sallonit të Gjenevës, nga një juri prej 58 gazetarësh ekspertë të sektorit, që i kanë dhënë 319 pikë.

Në vend të dytë u rendit Alfa Romeo Giulia (296 pikë) dhe në vend të tretë Mercedes Classe E (197 pikë).

3008-ta është modeli i pestë i markës Peugeot që merr çmimin Vetura e Vitit, ku paraardhësit janë 308 e vitit 2014, 307 e vitit 2002, 405 e vitit 1988 dhe 504 e vitit 1969.

Në galerinë tonë të fotove do të gjeni sipas radhës shtatë veturat më të votuara të këtij konkursi prestigjoz.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *