Përdorimi i ilaçeve kundër rënies së flokëve shkakton impotencë tek meshkujt 0 250Pjesa më e madhe e meshkujve vuajnë nga mungesa e flokëve. Për këtë shumë prej tyre përdorin medikamente të ndryshme, për të luftuar rënien e flokëve. Por sipas një studimi të fundit, të kryer në Universitetin e Mjekësisë në Northwestern vjen një lajm i keq për këto meshkuj që përdorin stimulantë të tillë për të nxitur daljen e flokëve. Ilaçe të tilla i pengojnë meshkujt që të kenë ereksion dhe ky lloj problemi mund t’ju zgjasi atyre edhe për disa vite. Madje as viagra nuk do të mund t’i ndihmojë me këtë problem. Sipas drejtuesit të këtij studimi Dr. Steven Belknap në këto mediakamente ka finasteride dhe dutasteride, të cilat bllokojnë çlirimin e hormonit mashkullor testosteron.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *