Kur Alpine dominonte botën e Ralley!

Kthehet në treg pas 22 vitesh marka Alpine, duke u shfaqur këto ditë në qendër të vëmendjes në Sallonit të Gjenevës  .

Këtë rikthim e shënon prezantimi me publikun i modelit të ri A110, një sportive me një motor prej 4 cilindrash, 1,8 litra dhe 252 kuaj fuqi, kambio automatike me dopio freksion me 7 raporte dhe është në gjendje të arrijë 0-100 km/h për vetëm 4,5 sekonda.

Ni vitin 1973 Alpine do të regjistrojë periudhën e saj më të sukseshme ku A110 arriti një fitore të trefishtë në Rallye Monte-Carlo dhe duke fituar edicionin e parë të kampionatit Botëror të Ralley.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *