Pse femrat janë më të popullizuara në instagram sesa meshkujt

Sipas një studimi të ri që është publikuar nga një person i autorizuar, i cili quhet Hopper, rezultoi se në rrjetin social Instagram femrat marrin pesë herë më shumë like sesa meshkujt. Horpper tha se  rreth 38 për qind e femrave përdorin Instagamin në krahasim me 28 përqind të meshkujve. Me anë te verifikimeve që u bënë nga studimi, rezultoi  se numri mesatar i pëlqimeve në postimet  e femrave qëndron në 578, ndërsa  është krejt e kundërta me numrin e postimeve tek meshkujt ku është rreth 117. Gjëja më interesante është se meshkujt vërtet nuk postojnë shumë foto ne instagramin e tyre, por ato janë shumë aktivë në  like dhe komente nëpër  fotot e femrave  (përgjithësisht me bikini ose ne plazh). Femrat nga ana tjetër angazhohen më shumë rreth make-up dhe gatimit duke ja shpërndarë gjinisë së tyre. Gjithashtu nga analiza e të dhënave që Horppes ka publikuar gjatë këtyrë dy viteve të fundit, ka dalë se femrat janë me më shumë ndikim në rrjetet sociale sesa meshkujt.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *