I kemi mbajtur gjithmonë gabim. Vendi i duhur për të mbajtur vezët nuk është dera e frigoriferit.

Jemi mësuar që të gjithmonë vend i vezëve në frigorifer është pikërisht pjesa e brendshme e derës. Frigoriferët në fakt kanë gjithmonë një vend të posaçëm për të mbajtur vezët dhe ky vend është aty ku nuk duhet të jetë. Sipas ekspertëve dera e frigoriferit është vendi i fundit në të cilin ne mund të ruajmë vezët, nëse duam që ata të qëndrojnë të freskëta për një kohë të gjatë. Dera e frigoriferit është pjesa më e ngrohtë ndaj logjikisht, nuk mund të rrinë vezët të freskëta në një vend të ngrohtë. Vezët duhet të rrinë në radhën e sipërme të frigoriferit.

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *