Belize, vendi i mrekullive natyrore! 0

Nga Travel Guide, Belize është cilësuar si një nga  destinacionet ideal për të kaluar pushimet apo muajin e mjaltit.

Ky vend ndodhet në Amerikën qendrore dhe rrethohet nga Deti i Karaibeve në lindje, nga Guatemala në perëndim dhe Meksika në veri.

Belize ka plazhe të mahnitshme, pyje gjigante dhe ofron mundësi të mrekullueshme për pushuesit që vendosin të shkojnë atje,ose për çiftet që duan të kalojnë në qetësi  muajin e  mjaltit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *