Brenda shtëpisë së Bob Dilan 0 170

Një shtëpi e ndërtuar në fillim të viteve 1900, është pikërisht banesa që ka jetuar Bob Dilan për 14 vite dhe tani ajo është në shitje për një çmim prej 3.7 milion dollarësh. Kuptohet që arredimi dhe stili i brendshëm i  shtëpisë është i gjithë në stilin e vjetër ‘vintage’, edhe pse nga jashtë të jep përshtypjen e çdo shtëpie tjetër luksoze moderne të kohëve të sotme. Fakti që aty ka jetuar fituesi i çmimit Nobel në letërsi, e bën këtë shtëpi shumë të veçantë. Hidhini një sy të gjitha ambienteve të ndërtesës ku ka jetuar i famshmi Bob Dilan.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *