Çastet e para të frymëzimit të Christian Dior

Për të festuar 70-vitet e krijimit të shtëpisë Dior, Muzeu Granville Christian Dior rikthehet në epokën e brishtë të stilistit që e shndërroi shtëpinë e tij të fëmijërisë, Villa Les Rhumbs, në një burim të vërtetë të krijimtarisë, gjithashtu edhe familjen e tij nga e cila ai është frymëzuar për stilin dhe elegancën për të krijuar fustane të qepura me një finesë ekstreme që edhe sot të mrekullojnë. Gjeni në galerinë tonë të fotove disa nga veprat e këtij të para.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *