Për Pashkët, pastiçierët shpalosin talentin e tyre

Pashkët nuk do të ishin Pashkët pa gjuetinë e përjetshme të vezëve. Ndërkohë që të vegjëlit argëtohen me Kindera dhe ëmbëlsira të tjera plot sheqer, më të rriturit kanë të drejtë për një sheqerojse me të rafinuar. Më shumë se kurrë, shefat e pastiëerive, hotelet e luksit dhe shtëpi të tjera të çokollatës kanë ditur të ripërtërihen dhe të propozijnë krijime sa origjinale dhe të shijshme për këto Pashkë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *