Bëhet një yll i instagramit në moshën… 95-vjeçare! 0

Ernestine Stollberg, lindur në vitin 1922, është një vjeneze që nuk i ngjan asnjë tjetre. Në fakt, “Erni” ka njohur famën në moshën 95 vjeçare, thjesht duke postuar në Instagram. Ndonëse rradha e modeleve të moshuara po shtohet kohët e fundit me agjenci të specializuara në veshjet për më të moshuarit, “karriera” e modës e Ernestine lidhet thjesht me një takim rastësor dhe një pozim në kamerën e një smartfoni. Që nga ai moment ajo është muza e një “concept store” vjenez. Duke postuar në Instagram me risitë e butikut ajo është shndërruar në një “star” të vërtetë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *