Inagurohet Spitali Amerikan 3 0 665

Një tjetër spital i standartave europiane, me ambiente moderne, e me aparatura të fjalës së fundit do t’i shtohet rrjeteve të Spitalit Amerikan. Spitali Amerikan 3 investimi më i madh në sistemin shëndetësor ne vend, i përshtatur për t’i shërbyer një numri të madh pacientësh, u inagurua sot nën praninë e shumë të ftuarve nga politika, biznesi, arti, e mes stafit të bluzave të bardha të këtij spitali. Ceremonia u çel me fjalën e drejtorit të këtij spitali Klodian Allajbeu, i cili falenderoi për pjesmarrjen Kryeministrin e vendit Edi Rama, Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, gazetarët si dhe të gjithë të pranishmit në ceremoni. Godina më e re me një sipërfaqje prej 25.000 m/2 ofron për pacientët 200 shtretër, 7 salla operatore dhe 2 koronarografi, që prej ditës së sotme do të jetë në shërbim të pacientëve që ofrohen pranë këtij spitali, për të bërë ekzaminimet e nevojshme. Vendi i duhur i radhës për të trokitur dhe gjetur zgjidhje për shëndetin e çdo qytetari vendas apo të huaj, nga rajoni e më gjerë, tashmë është pikërisht Spitali Amerikan 3. Vendndodhja e godinës më të re të Spitali Amerikan 3, është në rrugën Sabaudin Gabrani (Godina Nr.2), pranë Fabrikës së Birrës, Tiranë.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *