Shqipëria nuk do të ketë më vetëm një Aleksandër Gjoka. Ja cili është tjetri! 0 312

Ai është një nga zërat më të veçantë të muzikës rrok, madje në stilin e tij deri më sot ishte i vetmi. Por mesa duket këngëatari Aleksandër Gjoka, ose më saktë zëri i tij e ka një binjak. I ftuar në emisionin  Top Show, për të folur rreth rrymës rrok dhe muzikës në tërësi në Shqipëri, Sandri ka patur një surprizë të paimagjinueshme. Teksa po fliste, është dëgjuar në sfond një zë, që në momentin e parë dukej në mënyrë të padiskutueshme, një regjistrim i këngës së Gjokës, ‘zemra e një gruaje’. Por këngëtari, të ftuarit dhe publiku kanë mbetur të shokuar kur kanë parë një djalë me mikrofon në dorë, teksa këndonte këngën e rrokerit shqiptar. Ai quhet Fiorentin Dore dhe është me origjinë nga Fieri. Zëri i Fiorentinit ishte aq i ngjashëm me atë të Aleksandër Gjokës, sa Elton Deda i ftuar në panel, bëri humor duke thënë se nëse i ndodh ndonjë incident zërit të Sandrit, tani kemi me kë ta zëvendësojmë.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *