Nga Elvana Gjata tek Suada Sherifi, ja cilat janë 8 vajzat që u çmendën pas të kuqes! 0 402

Një veshje e mirë gjykohet jo vetëm nga rrobat e përzgjedhura, por edhe kujdesi që tregon ndaj aksesorëve, duke filluar nga bizhuteritë, deri tek syzet e diellit. Sot, pavarësisht modës, që ndërrohet pothuajse çdo vit, gjithsecili ka të drejtën të ketë stilin e tij, që mbi të gjitha e prezanton njeriun më së miri së jashtmi. Syzet, si një pjesë e pandashme e paraqitjes tonë, jo domosdoshmërisht korrespondojnë me atë çka ofrohet sot si “fashion”. Ndoshta, është një nga detajet, që paraqet individualizëm më shumë se të tjerat. E verdha transparente në këtë aksesor mbart me vete edhe histori, duke na kujtuar figura ikonike, si Hunter S. Thompson. Kështu, trendi i këtij modeli vështirë të largohet, e aq më tëpër të harrohet. Por, mesa duket, zëvendësimi i të verdhës me të kuqen ka tërhequr vajzat shqiptare. A është një rezultat i vlefshëm? Natyrisht që po! Rita Ora, Elvana Gjata, Jonida Maliqi, Era Istrefi, Armina Mevlani – janë pikërisht këto disa nga bukuroshet shqiptare, që na kanë surprizuar me përzgjedhjen e bërë dhe e veçanta qendron tek fakti, që jo vetëm s’e kanë imituar njëra-tjetrën (duke mos u paraqitur në periudha të njejta me këtë aksesor), por dallohet lehtësisht ndryshimi i formave të syzeve tek gjithsecila. Epo, bravo, vajza! Për fansat e kësaj ngjyre dhe linje Vintage, si gjithmonë Italoptik në kryeqytet (Selvi dhe TEG) është zgjedhja më e mirë. Klikoni në galeri për t’u inspiruar për blerjet e ardhshme.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *