Monumenti më misterioz nënujor

I vendosur në brigjet e Yonagunit në Japoni, ky është një formacion shkëmbor që ka vendosur shumë ekspertë në mendime.

Me mjetet e teknologjisë së fundit nuk është e çuditshme të gjesh formacionet shkëmbore nën det me forma befasuese, por ky vend ka karakteristika shumë të veçanta.

Të pashpjegueshme  janë dy shtyllat që janë afër njëra-tjetrës në formën e gërmës L dhe një platformë e ulët që është formuar si një yll dhe një masiv  trekëndësh me dy vrima të mëdha.

Ky i fundit aktualisht është emërtuar si Pool Triangle.

Këto janë gjithashtu aspekte të tjera të vendit që sugjerojnë se monumenti ishte i bërë nga njeriu.

Por, kur u bënë? Cili ishte qëllimi i tyre? Çfarë ka ndodhur me njerëzit që ngritën monumentin?! Vazhdon të mbetet një mister, ndërkohë që mund të shijoni pamjet fantastike në galerinë tonë të fotove.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *