E mbani mend performancën e parë të Elvanës?

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të dëgjuara të momentit. Me një karrierë tashmë në zhvillim e sipër larg vendit mëmë, Elvana Gjata premton surpriza në fushën artistike, e ky nuk është më një lajm. Hite të shumta, klipe nga më të ndryshmet, koncerte të panumërta në Shqipëri e diasporë – janë të gjitha këto që kanë sjellë një karrierë te suksesshme për këngëtaren. Aktiviteti i shumtë i saj na ka bërë ta harrojmë kohën dhe ta kujtojmë Elvanën ashtu siç e shohim sot, por ky personazh kaq i dashur për ne, ka nisur të këndojë që në edicionet e para të “Ethet e të premtes mbrëma”. Që në atë kohë, kur Elvana ishte adoleshente, ajo nuk ka ndryshuar shumë, por i është përshtatur kohës, kur vjen puna tek stili dhe paraqitja skenike. Në galeri do të gjeni disa foto të këngëtares, nga performanca e parë publike e deri më sot.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *