14 librat që duhet t’i lexoni këtë verë, para se të shfaqen në kinema 0 222

Me ardhjen e verës, fillojmë të mendojmë për organizimin e valixhes (apo valixheve!), që do marim me vete për pushime. Përveç veshjeve të plazhit, pa të cilat ditët e nxehta nuk kanë kuptim, një kënd të veçantë zënë edhe librat. Të gjithë e dimë se kombinimi i detit, diellit dhe faqeve të librit është formula më e mirë për pushimet perfekte. Disa nga titujt, që mund të jenë zgjedhja e duhur për këtë sezon, janë përshtatur aktualisht në prodhime kinematografike, ashtu sikurse disa të tjerë janë në xhirim e sipër. Por, shumica prej nesh nuk denjojnë të rendin pas romanit, në çastin e parë që e shohim historinë e adaptuar në ekranin e kinemasë. Kështu që, në galeri ju paraqesim 14 librat, të cilat duhet t’i lexoni përpara se të bëjnë bujë në industrinë e filmave. Keni në bibliotekë ndonjë prej tyre?Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *