Louis Vuitton pranverë 2018, aty ku tradita takohet me modernen 0 363

Marka e preferuar nga zonja e parë franceze, zgjodhi muzeun Miho në Kioto për të paraqitur koleksionin e saj pranverë 2018. I ideuar nga Leho Ming Pei, ky diamant i arkitekturës orientale u transformuar në një pasarelë mode gjigante. Një zgjerimm i bardhë që hynte në një tunel nga ku modelet dilnin duke ecur fillimisht në një tapet të lëvizshëm. I mahnitur nga kjo aftësi që ka japonia për të konservuar trashëgiminë e tij duke qënë njëkohësisht lider në teknologji, Nicolas Ghesquière e imagjinoi koleksionin e tij si një takim mes traditës dhe modernitetit. Gjeni në galerinë e fotove sfilatën e plotë Louis Vuitton pranverë 2018 që synon të joshë vajzat e gjithë botës nga vendi ku lind dielli deri në cepin tjetër të botës, aty ku perëndon dielli.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *