Yjet përmbysin Kanën

View Gallery
24 Photos
Yjet përmbysin Kanën
Adèle Haenel

Yjet përmbysin Kanën
Charlotte Gainsbourg

Yjet përmbysin Kanën
Diane Kruger

Yjet përmbysin Kanën
Isabelle Huppert

Yjet përmbysin Kanën
Izia Higelin

Yjet përmbysin Kanën
Jeanne Balibar

Yjet përmbysin Kanën
Jessica Chastain dhe Vincent Lindon

Yjet përmbysin Kanën
Julianne Moore.

Yjet përmbysin Kanën
Julianne Moore

Yjet përmbysin Kanën
Kirsten Dunst dhe Elle Fanning

Yjet përmbysin Kanën
Kristen Stewart

Yjet përmbysin Kanën
Marina Foïs

Yjet përmbysin Kanën
Marine Vacth

Yjet përmbysin Kanën
Marion Cotillard

Yjet përmbysin Kanën
Monica Bellucci

Yjet përmbysin Kanën
Naomi Watts

Yjet përmbysin Kanën
Nicole Kidman

Yjet përmbysin Kanën
Sandrine Kiberlain

Yjet përmbysin Kanën
Sofia Coppola

Yjet përmbysin Kanën
Susan Sarandon dhe Catherine Deneuve

Yjet përmbysin Kanën
Susan Sarandon

Yjet përmbysin Kanën
Tilda Swinton

Yjet përmbysin Kanën
Vanessa Redgrave

Yjet përmbysin Kanën
Woody Allen

Shi yjesh në Croisette për edicionin e 70-të të Festivalit të Kanës. Në juritë e ndryshme janë emra të njohur si Jessica Chastain, Will Smith, presidenti Pedro Almodovar, Uma Thurman etj. Por e para nga të gjithë është kumbara e festivalit Monica Bellucci, protagoniste si në hapjen e tij në 17 maj edhe në mbyllje në 28.

Nicole Kidman është padyshim mbretëresha e këtij ediconi, protagoniste me tre filma , ku dy prej të cilëve në garë, “L’Inganno” i Sofia Coppola dhe “The Killing of a Sacred Deer” i Yorgos Lanthimos dhe një seri mes ngjarjeve speciale, “Top of the lake: China Girl” i Jane Campion.

Do të shikojmë Kristen Stewart, në rolin e saj si regjisore, në filmin me metrazh të shkurtër “Come Swim”.Nga SHBA mbërrijnë Joaquin Phoenix protagonist i “You were never really here” i skocezit Lynne Ramsay, kasti i yjeve “The Meyerowitz Stories” i Noah Baumbach me Dustin Hoffman, Ben Stiller, Adam Sandler, Emma Thompson dhe Candice Bergen.

Askush nuk mund të bëjë pas Isabelle Huppert, qoftë Kana apo Venecia. Ajo do të jetë protagoniste e “Happy End” të Michael Haneke me Jean Louis Trintignant dhe Mathieu Kassovitz. Me pas akoma Julienne Moore e plakur për filmin “Wonderstruck” të Todd Haynes, Robert Pattinson për “Good time”, Ellen Fanning, Kirsten Dunst e Colin Farrell për “L’inganno” të Sofia Coppola.

Cilat yje do të jenë të pranishëm në mbrëmjen e bamirësisë së kinemasë kundër Aids? Pritet të jenë në 25 maj në Hotel du Cap, Nicole Kidman, Jessica Chastain, Dustin dhe Lisa Hoffman, Diane Kruger, Milla Jovovich, Eva Longoria, Carine Roitfeld, Harvey Weinstein, Pedro Almodovar, David Lynch, Vanessa Redgrave dhe Kenneth Cole .

Mes mbrëmjeve që do të zhvillon spikat edhe ajo e 21 majit në Fashion For Relief i organizuar nga Naomi Campbell në Cannes Mandelieu Hangar: ngjarja e bamirësisë që do të ndihmojë të mbledhë fonde për Save The Children dhe fushatat e saj në favor të fëmijëve viktima të luftërave dhe fatkeqësive natyrore.

Në 19 maj në Croisette do të jetë edhe Rihanna, këtë herë si stoliste e bizhuve, për lançmin e linjës së realizuar për Chopard, i cili është ndër sponsorët e festivalit.No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.