Moda e mjekrës së dizenjuar bukur! 0 127

Dikur mbahej e thjeshtë dhe natyrale, por sot moda e mjekrës është e skulpturuar, e formësuar, e ashtuquajtura mjekra e dizenjuar, që duket sikur është vizatuar në fytyrën e njeriut. Kjo modë lindi në amerikë falë “Barber Shop”, dyqane të specializuara në punimin e mjekrës, duke nxitur inovacionin teknologjik që të ndjekë këtë rrugë dhe të prodhojë pajisje inovative edhe për mjekrën. Madje edhe yjet e ekranit janë bërë pjesë e kësaj mode. Nga ana tjetër edhe femrat e pëlqejnë mashkullin me mjekrën e rregulluar bukur sepse e bën atë më të rregullt, por mbi të gjitha më të besueshëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *