Për një shtëpi më moderne, zgjidhni këto ngjyra! 0

Harrojeni idenë se ngjyra rozë  është vetëm femërore ose e  përshtatshme vetëm për një dhomë gjumi fëmijësh. Prej kohësh, kjo ngjyrë preferohet së tepërmi me nuancat e saj të ndezura edhe të shkëlqyeshme, por edhe pastel.

Ne ju sugjerojmë disa ide të shkëlqyera, një përzierje mes modernes dhe romantikes. Roza, e gjelbra e mentes, e kaltër ose violetë, ngjyrat pastel i japin hapësirë shtëpisë suaj për t’u mobiluar dhomat, muret e dyshemetë me shumë lehtësi, duke i dhënë ambienteve tuaja një prekje të rafinuar. Mund të zgjidhni të keni gjithë dhomën me këto ngjyra, apo vetëm disa detaje në kontrast me njëri-tjetrin për ta shndërruar shtëpinë tuaj në një ambient të këndshëm, çlodhës e mikpritës!

Ja disa sugjerime për të arreduar shtëpinë tuaj me ngjyrat pastel.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *