Mënyra më e mirë për zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi!

Njësoj si flokët e dendur e të shkëlqyeshëm, dëshira për dhëmbë të bardhë e të shndrritshëm është shndërruar në një propagandë kozmetike, pas së cilës po rend shumica. Problemi i të realizuarit këtë, nëpërmjet aparaturave të ndryshme, qendron në faktin e prishjes së smaltit, duke bërë kështu që dhëmbët t’i ndjeni më sensitivë. Por, ka disa mënyra shumë efikase, të cilat çojnë në rezultate të njejta bardhësie, ndër të cilat më e rekomanduara është ajo me sodë buke dhe lëng limoni. Mjafton të ndiqni hapat e mëposhtme:
Përzieni disa lugë çaji sodë buke, me lëng limoni, aq sa të krijohet një masë, në formën e kolinozit. Pastroni dhëmbët fillimisht, vetëm me ujë. Pas 3 apo 5 minutash, aplikoni masën me sodë e limon në sipërfaqen e dhëmbëve, me anë të furçes tuaj personale. Lëreni për një minutë, e më pas shpëlani gojën me ujë të bollshëm.
Do të shihni se për pak ditë, do të keni një buzëqeshje vezulluese, siç gjithmonë keni ëndërruar!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *